Ana Sayfa Manşet, Siyaset 23 Kasım 2015 290 Görüntüleme

Selahattin Demirtaş’ın Suikast İddiası Asılsız Çıktı

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş makam arabasında kurşun izi olduğunu iddia ederek kendisine suikast düzenlendiğini açıkladı. Demirtaş’ın suikast şovu Diyarbakır Valiliği’nin açıklamasıyla son buldu.

İstanbul’dan Diyarbakır’a dönen Selahattin Demirtaş’ın kullandığı zırhlı aracın sağ arka tarafta, kafa hizasında yuvarlak bir izin görülmesi üzerine polis arabada incelemeye, HDP’liler de suikast şovuna başladı.

PKK’nın haber ajansı ANF’ye konuşan Demirtaş, “Kurşun geçirmez arka camın kafa hizasında mermi izi tespit edildi. Ses duymadık” bilgisini verdi. Aracın kriminal laboratuvarında incelendiğini anlatan Demirtaş, mermi çekirdeği olmadığını da açıkladı. Ardından da Twitter’da “Ölüm Allah’ın emri” yazıp kitlesini galeyana getirmeye çalıştı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da her zamanki gibi şiddet dili kullanıp tehditler savurdu: “Kurşun ata ata biter… Zulüm de sonsuz, ölümsüz değildir. Demirtaş’a sıkılan kurşun, o namlunun ardındakileri vurur bir gün.”

Suikast şov, Diyarbakır Valiliğin “Yapılan kriminal inceleme sonucunda herhangi bir ateşli silah atış artığına rastlanılmamıştır.” açıklamasıyla sona erdi. İşte şovu bitiren o açıklama:

“22.11.2015 günü akşam saatlerinde Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Sayın Selahattin Demirtaş’ın ilimizde bulunduğu süre içerisinde kullanımına tahsis edilen, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait zırhlı araç park halinde ve içerisinde kimse yok iken koruma görevlileri tarafından aracın arka camı sağ tarafında bir hasar olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili Sayın Selahattin Demirtaş’ın talebi üzerine bahse konu araç Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında gerekli kriminal incelemelere tabii tutulmuş, yapılan incelemelerde ilk belirlemelere göre aracın arka camı sağ tarafında 3×3 cm büyüklüğünde bir hasar olduğu gözlemlenmiştir. Yapılan kriminal inceleme sonucunda herhangi bir ateşli silah atış artığına rastlanılmamıştır. Hasarın sert bir cisim çarpmasından dolayı meydana geldiği değerlendirilmektedir. Sayın Selahattin Demirtaş’ın ilimizde bulunduğu süre içerisindeki programı Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tahsis edilen koruma görevlilerince takip edilmiş olup, kendisine veya aracına yönelik herhangi bir saldırı olayı gerçekleşmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com