Ana Sayfa Ekonomi 7 Ocak 2014 94 Görüntüleme

Maliye’de büyük operasyon!

Maliye Bakanlığı’nda üst düzey yöneticilerin birer birer çağrılıp ya emekliliklerinin istendiği ya da görev değişikliği yapıldığı iddia ediliyor.
Maliye Bakanlığı haftaya büyük bir operasyonla başladı. Bakanlık üst düzey yöneticileri birer birer görevlerinden alınıyor. Kritik noktalardaki Genel Müdürler ile onlarca Daire Başkanı ya görevden alınıyor ya da emekli olmaları isteniyor. Söz konusu isimlerin, bir liste kapsamında çağrılarak görev değişikliklerinin bildirildiği öğrenildi. İsimlere tebligatlar sürüyor.
Şu ana kadar aralarında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Özel Kalem Müdürü dahil çok sayıda üst düzey bürokrat, genel müdür, başkan yardımcıları ve daire başkanları görevden alındı.
Bu kapsamda Muhasebat Genel Müdürü Mehmet Sarıtaş’ın da görevinden alındığı, Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürü (BAHUM) Selahattin İnci’nin de emekliliğinin istendiği belirtiliyor. Gelir İdaresi, Gelir Politikaları, Muhasebat Genel müdürlüğü, Hukuk müşavirliği vb. bir çok ana birimde onlarca daire başkanı da görevden alındı. Edinilen bilgilere göre listelerle isimler okunup görev değişiklikleri tebliğ ediliyor.
Söz konusu Genel Müdürler gelişmeyle ilgili açıklama yapmazken, bazıları üzgün oldukları gerekçeyle yorum yapmak istemedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Özel Kalem Müdürü Abdülhamit Yıldız görev değişikliğini doğrularken, müşavirliğe alındığını belirtti. Öte yandan Bakanlık Basın Müşavirliği de görevden almaların nedenine ilişkin soruya, "İdari karar. Bu böyle bir dönemde yaşandığı için yanlış anlaşılmamalı. Bakanlığın idari kararıdır" açıklaması yaptı. 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Ford’un yeni modelleri Antalya

Ford’un yeni modelleri Antalya

Tema Tasarım | Ulaknews.com