Ana Sayfa Güncel 29 Ağustos 2014 81 Görüntüleme

Konya’da 18 yaşından küçüklere bilet yasağı

Konya Valiliği il sınırları içerisinde çocukların suçtan korunması için 18 yaşından küçük çocuklara yolcu bileti satışı yasaklandı.

Konya Valiliği tarafından il sınırları içerisinde çocukların suçtan korunması için çıkarılan “Çocukların Şehirlerarası Yolcu Bileti Satışı Hakkında” yönerge kapsamında, 18 yaşından küçük çocuklara yolcu bileti satışı yasaklandı. 

Konya Emniyeti’nden yapılan yazılı açıklamada, “Konya Valiliği’nce 27.08.2014 tarihinde, Konya il sınırları içerisinde çocukların suçtan korunması için ‘Çocuklara Şehirlerarası Yolcu Bileti Satışı Hakkında’ yönerge çıkarılmıştır. Yönergede; ailenin ve kurumun bilgisi dışında evden ve yurtlardan kaçan veya kaybolan çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek, ileride yaşamlarını olumsuz yönde etkileyebilecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi, ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmasının engellenmesi amacıyla; 18 yaşından küçüklere otobüs bileti satılmayacağı, 18 yaşından küçüklerin seyahatleri için velisi, vasisi veya kanuni temsilcisi bulunmadan yalnız başına bilet talep etmeleri halinde, iletişim araçları ile velisi, vasisi, kanunu temsilcisi ile irtibata geçilerek çocuğun seyahatinden bilgilerinin olup olmadığı teyit edildikten sonra bilet satışı yapılacağı ve yönergeye uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesinden cezai işlem yapılacağı belirtilmektedir” denildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com