Ana Sayfa Manşet 21 Kasım 2015 182 Görüntüleme

Kayyumlar Maaşlarının İndirilmesini İstedi

Kaynak Holding’e atanan 7 kişilik kayyum heyeti, mahkemece belirlenen maaşın düşürülmesi talebiyle dilekçe verdi. Ücretleriyle ilgili spekülasyonlardan rahatsız olan kayyumlar, şirket başına 5 bin TL olan maaşlarının 2 bin TL’ye düşürülmesini istedi. Kayyumlar Sezai Çiçek, Hüseyin Yaşar, Aytekin Karahan, Ertuğrul Erdoğan, İsmail Gülen ve Levent Küçük’ün imzasını taşıyan dilekçe, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edildi. Dilekçelerde bazı şirketlerin kağıt üzerinde kurulduğu, bu nedenle yönetimleriyle ilgili maaş ödenmesine gerek olmadığı vurgulandı.

ALGI OPERASYONUNA CEVAP

Başsavcılığa verilen dilekçede şu hususlara yer verildi: “İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararında dernek ve vakıf kayyumluğu için ücret ödeneceği yazılı olmadığı halde, kimi basın ve medya organlarında, mahkeme kararı uyarınca 19 şirket ve 2 dernek toplamda 21 tüzel kişilik için her bir kayyıma ayrı ayrı 5.000 TL ücret ödeneceği yazılıyor. Algı operasyonu olan bu haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kayyımlık ücreti için hiçbirimizin talep ve beklentisi olmadığı gibi, mahkemece kanun gereği kayyıma bir ücret belirlenmektedir”

TEBLİĞ EDİLİNCE ÖĞRENDİK

Avukat Sezai Çiçek; kayyum grubu olarak mahkeme kararının kendilerine tebliği edilmesiyle bu iş ve karardan haberdar olduklarını belirtti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com