Ana Sayfa Emlak, Güncel, Manşet 5 Mart 2016 172 Görüntüleme

İnalkoç İnşaat Akıllı Evler Günümüzün Vazgeçilmezi Olacak.

İNALKOÇ İNŞAAT Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İNALKOÇ  Akıllı ev sistemleri artık hayatımıza girmeye başlıyor. Yaşantımızda bizlere farklı deneyimler sunarak hem evdeki hem de ev dışındaki en büyük yardımcımız oluyor. Akıllı ev sistemleri, günlük yaşantılarınızın olmazsa olmazı, rutin işlerinizin hızlı gerçekleşmesini sağlayan bina otomasyon sistemleri olarak hayatınızı kolaylaştırıyor. Akıllı sistemli evde bulunan otomasyon alanı içerisinde yazılım ve teknoloji alanında da KNX adlı bina otomasyonu yapılıyor. Bu sayede söz konusu sistem, yeni trend ile günden güne gelişim göstererek yayılıyor.

Fatih İNALKOÇ Akıllı sistem ile yapılan teknolojilerin kişilere özel istek ve ihtiyaçlara göre yapılandırılarak uygulanmasını sağlayan bu yeni trend sistem, evleri hem kullanışlı hem konforlu hem de güvenli hale getiriyor. Yaşamınızdaki alanların, mutfağın, evin oturma odasının ve bahçenin çok daha iyi teknoloji cihazları ile çevrelenmiş olduğu çağda, akıllı evde bulunan yeni trendler, yaşamı kolaylaştırıyor.

Akıllı Evlerdeki Yeni Trendler ve İlgi Çekici Ürünler

Köpek ve kedi gibi sevimli dostları evlerinde besleyenler, akıllı ev sistemleri içerisinde bulunan Petzila isimli aygıt sayesinde onları uzaktan kontrol edip, gözlemleyebiliyor. iPhone akıllı telefon veya Android işletim sistemine yüklenecek olan bir uygulama sayesinde yönetilebilen Petzila, kablosuz internet olan Wi – Fi yolu ile, internete bağlı olan bir sistem ile çalışıyor. Söz konusu program olan Petzila, ev sahibinin sesini, hoparlörü sayesinde ev hayvanlarına duyuruyor. Genellikle evde tek başına kaldıklarında canları sıkılıp, cam kenarı gibi alanlara tırmanmaya çalışan kediler ise bu sırada mobilya ve aksesuarlara zarar verebiliyor. Mobilyalar ve aksesuarların zarar görmesini istemeyenler, akıllı ev otomosyonu seçenekleri arasında bulunan Petcube ile kedilerinizi uzaktan eğlendirebilir ve bu dertten kurtulabilirsiniz.

Fatih İNALKOÇ  Akıllı evler ayrıca siz evde yokken de kontrolün sizde olmasını sağlıyor. Kapınızdaki kilit, şifreli kilit ya da parmak izinizi okuyabilen biyometrik güvenlikli kapı kilidi siz evde yokken de güvenliğinizi sağlıyor açıklamasında bulundu. Evinizin dışındayken bile kapınıza gelen kişiden haberdar olmanıza ve kapıyı uzaktan kontrol sistemiyle anahtara gerek kalmadan istediğiniz kişiye açmanıza, istemediğiniz kişiye de açmamanıza yarayan bu sistemle hem evinizin güvenliği sağlanıyor hemde anahtar taşıma devri son buluyor.

Teknoloji ve Akıllı Evlerin Birleşimi

Isıtma, perde ve panjurların açılıp kapanması da akıllı sistemlerle donatılabiliyor. Evin ısısını ayarlamakla beraber, dışarıdan gelen güneş ışıklarının evin ortamını bozmasını engellemeye yönelik sensörler ile hareket eden Akıllı ev sistemleri ile evinizin havası da ayarlanabiliyor.

Ayrıca akıllı sitem ile oluşturulmuş evlerde konu yemek olduğu zaman, artık teknolojik fikirler de devreye giriyor. Akıllı fırın sayesinde birçok yemek tarifi ve pişirme şekilleri öğreniliyor. Söz konusu olan akıllı fırınlar, Smart TV ve akıllı telefonlar tarafından sesli komut ile yönetilebiliyor. Güvenlik adı altında sunulan sistemlerde ise, yangın anında çalışan su sensörleri, hırsız girme durumunda evi senaryo ile koruma sistemi ve gaz ve elektrik kaçakları durumunda, bu bölgeleri koruma altına alma sensörleri bulunuyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com