Ana Sayfa Güncel 31 Ağustos 2014 91 Görüntüleme

Harbiye önünde boyalı eylem: 6 gözaltı

Harbiye Askeri Müze önüne kimliği belirsiz kişilerce sarı, mavi ve kırmızı renkli 4 kova boya döküldü.

Polis, olay yerine geldiğinde eylemi gerçekleştirenleri bulamadı. Ancak yere saçılan boyalı manzaranın fotoğrafını çeken 6 kişilik bir grubu eylemle ilgili olabilecekleri şüphesiyle gözaltına aldı. Eylemin 1 Eylül Barış Günü nedeniyle gerçekleştirildiği sanılıyor.

İddialara göre, biri kadın 3 kişi, saat 15.00 sıralarında Harbiye Askeri Müze ve Kongre Merkezi önündeki Cumhuriyet Caddesi trafik ışıklarına gelerek ellerindeki 4 kova sarı, mavi ve kırmızı boyayı yola döktükten sonra kaçtı. İhbar üzerine bölgeye giden polis, olay yerinde yere saçılan boyaları fotoğraflayan bir grupla karşılaştı. Fotoğraf kulübü üyesi olduklarını ve tesadüfen oradan geçtiklerini söyleyen 4’ü kadın 6 kişi şüpheli oldukları gerekçesiyle gözaltına alınarak Feriköy polis merkezine götürüldü.

Çevrede araştırma yapan polis, olayı gören kimseyi bulamadı. Olayın 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle gerçekleştirilen bir eylem olduğunu düşünen polis,  MOBESE kameralarını da incelemeye aldı.

Öte yandan yoldan geçen yüzlerce aracın lastiklerine ve yayaların ayaklarına bulaşan boyanın temizlenmesi için olay yerine temizlik ekipleri çağrıldı. 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com