Ana Sayfa Eğitim 23 Kasım 2016 77 Görüntüleme

Gümüşhane Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı

Gümüşhane Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı yapıldı.

Vali Okay Memiş başkanlığında, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde organize edilen toplantıya Belediye Başkanı Ercan Çimen, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve komisyon üyeleri katıldı.

Gümüşhane’nin eğitime önem veren bir il olduğunu belirten Memiş, Gümüşhane TEOG’da çok iyi durumda. Üniversiteye girişte de bu başarıyı devam ettirmemiz lazım. TEOG’a girip iyi puan alan çocuklarımızın Gümüşhane’deki okulları tercih etmesi için gerekli ortamı sağlamamız lazım. dedi.

Vali Memiş, eğitimin fedakarlık isteyen kamu hizmetlerinin başında geldiğine dikkati çekerken, Devletin yerine getirmekle mükellef olduğu hizmetlerin en önemlisi eğitimdir. diye konuştu.

Kentteki imam hatip liselerinin başarısını yeterli görmediğini de belirten Memiş, bu başarının daha da artırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan da Gümüşhane’nin TEOG sınavında Karadeniz’deki 12 il arasında birinci sırada olduğunu söyledi.

Doğan, 3 lise, 3 pansiyon, spor salonu, 72 lojman dairesi, ortaokul ve rehberlik araştırma merkezinin bulunduğu 50 dönümlük alandaki binaların 50, 60 senelik olduğunu anımsatarak, bu bölgenin kent mimarisi dikkate alınarak bir bütün olarak revize edilmesini gerektiğine dikkati çekti.

TÜM TEOG SINAVI HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com