Ana Sayfa Güncel 30 Ağustos 2014 97 Görüntüleme

Filistin’de öldürülen mühendisler için eylem

Beyoğlu’ndaki Fansız Konsolosluğu önünde toplanan bir grup, Filistin’de öldürülen mimar ve mühendisler için baret ile eylem yaptı.

Teknik Destek Platformu’na bağlı yaklaşık 50 kişilik grup, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bulunan Fransız Konsolosluğu önünde toplanarak Filistin’de öldürülen mimar ve mühendisler için eylem yaptı. Çevik kuvvet polisinin eylem boyunca güvenlik önlemi aldığı görüldü. Grup üzerine kanı anımsatacak şekilde döktükleri kırmızı boyalı baretleri ile Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Burada slogan atan grup, yanlarında getirdikleri Filistin bayraklı temsili tabutları yere koyarak, kafalarına taktıkları baretleri de tabutların önüne koydu. Eylemciler, “Siz mühendis öldürmeyi iyi bilirsiniz” yazılı döviz taşıdı. 

Grup adına yapılan açıklamada, “Yıkılan binaların yerine daha yeni ve daha güzelleri yapılır. Yıkılan camilerin, üniversitelerin ve hastanelerin yerine daha yeni ve daha modernleri yapılır. Harap edilen parkların, oyun alanlarının ve evlerin daha güzelleri yapılır.

Ancak şehit edilen doktorların, mühendislerin, öğretmenlerin, akademisyenlerin ve daha nice yetişmiş insanların yerine yenilerinin gelmesi uzun yıllar alacaktır. Şehit edilen 10 mimar ve mühendisin hem Filistin halkına hem de dünya bilim literatürüne katabileceği katkıların önüne geçen terörist İsrail’i kınıyoruz” denildi. 
Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Van Erciş’te hortum korkuttu

Van Erciş’te hortum korkuttu

Tema Tasarım | Ulaknews.com