Ana Sayfa Güncel, Manşet 26 Kasım 2015 230 Görüntüleme

Erdoğan’dan Putin’e Red

Vladimir Putin, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan gerginliğe ilişkin “Türkiye’den halen özür açıklaması gelmedi.” dedi. Erdoğan’ın Putin’in bu sözlerine net cevap verdi; “Özür dilemeyeceğiz!”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ileTürkiye arasında yaşanan gerginliğe dair bir açıklama yaptı.

 

PUTİN HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ

Putin, “Türk yönetimi kasıtlı olarak Rusya-Türkiye ilişkilerini çıkmaza sürüklüyor. Türkiye’den halen özür açıklaması gelmedi.” dedi.

 

“TÜRKİYE’YE KARŞI YAPTIRIM UYGULANMAYACAK”

Öte yandan, Kremlin’den yapılan açıklamada “Uçağımızın düşürülmesiyle ilgili Türkiye’den gerçekçi bir açıklama bekliyoruz. Türkiye’ye karşı yaptırım uygulamayı düşünmüyoruz. Türkiye’den gıda ithalatına ambargo uygulamayı düşünmüyoruz”ifadelerine yer verilmişti.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “RUSYA’DAN ÖZÜR DİLEMEYECEĞİZ!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk hava sahasını ihlal ettikten sonra düşürülen Rus uçağı için Rusya’dan özür dilenmeyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN televizyonuna Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’nin Rusya’dan özür dilemeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hava sahamızı ihlal edenler özür dilesin” dedi.

Türkiye, Salı günü Suriye sınırında hava sahası ihlali yapan bir Rus uçağını düşürmüş, Rus yetkililer Türkiye’den özür beklediklerini ifade etmişti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com