Ana Sayfa Eğitim 21 Kasım 2016 74 Görüntüleme

Eğitim Bir-Sen’den Öğretmenevi Açıklaması

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz tarafından Adıyaman Öğretmenevi ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı.

Adıyaman Öğretmen eviyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz,11 bin eğitim çalışanının uygun ve ekonomik koşullarla faydalanma hakkına sahip olduğu öğretmenevi yemekhanesi 11 aydan uzun bir süredir hizmet veremiyor.

Bir türlü çözülemeyen bu sorunun yoğun olarak muhatapları tarafından sendikaya iletildiğini, sorunun çözümü için birçok görüşme ve istişarelerde bulunulmasına rağmen hala sorunun çözülememiş olmasına anlam veremedik. Öğretmenevinden faydalanma hakkı olan binlerce eğitim çalışanı bu konuda mağdur iken neden kimse sorunun çözümü için sorumluluk almıyor? Yetkililerden bir an önce Adıyaman’da ciddi bir sorun haline gelen bu mağduriyetin giderilmesi için sorumluluk almalarını bekliyoruz. Eğitim Bir- Sen olarak fedakar eğitim çalışanlarının her türlü hizmeti en uygun, nitelikli ve ekonomik biçimde almaya layık olduklarını savunuyor, konunun çözümü noktasında takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz diye konuştu. – ADIYAMAN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com