Ana Sayfa Dünya 31 Ağustos 2014 100 Görüntüleme

Araçlar sel sularında kayboldu

Saatte 100 mm yağmurun düştüğü Danimarka’da bir çok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Tren yolları ve kara yollarının su altında kalması nedeniyle tren ve otobüs seferleri iptal edildi. Meteoroloji yetkilileri, yoğun yağışların hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle bir can kaybı yaşanmadığını ancak meydana gelen kazalar nedeniyle yaralanmalar olduğunu bildirdi.

Yağıştan en çok etkilenen başkent Kopenhag’da Österbro ve Lyngby istasyonları sular altında kaldı. Kopenhag’daki Vestra cezaevi ile dünyaca ünlü eğlence parkı Tivoli de sular altında kaldı. Yetkililer ev sahiplerine evlerinin alt katları, özellikle bodrumlarında önlem almaları tavsiyesinde bulundular. Kopenhag belediyesi yoğun yağış ve sel baskınları nedeniyle binalara sıcak su verilemediğini bildirdi.

Belediye yetkilileri, içme sularına kanalizasyon suları karışma ihtimali olabileceğini bildirerek, hazır sular dışında içme suyu kullanılmaması çağrısında bulundu. Okullara yemek servisi yapan Eat firması da binalarına su basması nedeniyle uzun süre servis yapılamayacağını bildirerek velilerin çocuklarının beslenme paketlerini evden hazırlamalarını istedi.

Ülkede ulaşım büyük ölçüde aksarken, bazı bölgelerde askeri ve sivil savunma birliklerinin de kurtarma ve suları tahliye etme çalışmalarına yardımcı olduğunu bildirdi. Meteoroloji yetkilileri, yoğun yağışların pazartesi günü de devam edeceği uyarısında bulundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com