Ana Sayfa Dünya, Manşet 18 Kasım 2015 219 Görüntüleme

Almanya-Hollanda Maçı da İptal

Belçika-İspanya maçından sonra, Almanya ile Hollanda milli futbol takımları arasında oynanacak olan müsabaka da terör saldırısı şüphesiyle iptal edildi. Hannover kentindeki 49 bin kişilik stat, bombalı saldırı düzenleneceği istihbaratı üzerine boşaltılırken, maçı izlemek için yola çıkan Başbakan Angela Merkel havaalanından döndü.

 

Almanya ile Hollanda arasında oynanması planlanan hazırlık maçı bomba ihbarı nedeniyle iptal edildi. Almanya’nın Hannover kentinde yerel saat ile 20.45’de başlayacak olan Almanya – Hollanda maçı öncesi terör alarmı verildi. Maçın başlamasına 1 saat 15 dakika kala karşılaşma bomba şüphesi üzerine iptal edildi.

564b8efe18c77363ac444001

 

Polisin ‘stadyumu boşaltın’ anonsundan sonra binlerce seyirci stadyumdan dakikalar içinde ayrıldı. Hannover polis şefi Volker Kluwe, DPA ajansına yaptığı açıklamada “Birilerinin stadyum içinde patlayıcıları infilak ettirmeyi planladığına dair inandırıcı bir istihbarat aldık” dedi. Polis stadyumu karış karış ararken, şüpheli bir cisim bulunduğu iddia edildi.

Alman medyasında da, stadyumun yakınlarında ambülans görünümlü bir bombalı aracın bulunduğu iddiaları yer aldı. Ancak bu iddialar Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı Boris Pistorious tarafından yalanlandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com