Ana Sayfa Yaşam 31 Ekim 2016 85 Görüntüleme

10?uncu Çocuğu da Kız Olunca Eşi Tarafından Terk Edildi, Çocuklarıyla Barakada Yaşam Mücadelesi…

Konya’da eşinin erkek evlat beklentisine karşın 9 kız çocuğu doğuran ve son çocuğuna 6 aylık hamileyken onun da kız olduğunun anlaşılması üzerine eşi tarafından terk edilen 38 yaşındaki Suzan Bulut, yaşları 1.5 ila 18 arasında değişen çocuklarıyla birlikte naylonlarla yapılmış barakada yaşam mücadelesi veriyor. Sokaklardan kağıt toplayarak ve vatandaşların yardımıyla geçimini sağlayan anne Suzan Bulut, tek isteğinin çocuklarıyla birlikte başını sokabilecekleri ev olduğunu söyledi.

Gaziantep’ten 5 yıl önce Konya’ya gelen 38 yaşındaki Suzan Bulut, eşi Muhittin Bulut’la severek evlendiklerini anlattı. Eşinin hep erkek evlat beklentisi olduğunu belirten Bulut, şunları söyledi:

9 kız çocuğum oldu. En son 6 aylık hamileyken doğacak çocuğumun da kız olacağını öğrendim. Eşime yine kız çocuğumun olacağını söyledim. O da tepki gösterdi. Ben de 9 kız çocuğumuzun olduğunu ve 10’uncuyu da kabul etmesini istedim. Ama kabul etmedi. Bunun üzerine akrabası olan amcasının kızını kuma olarak yanıma getireceğini söyledi. Ben de bu durumu kabul etmedim. Bunun üzerine 1.5 yıl önce bizi terk etti ve gitti.

ÇOCUKLARIYLA BARAKADA KALIYOR

Eşi kendilerini terk ettiğinde kentsel dönüşüm bölgesindeki yıkılacak olan bir evde kaldıklarını ancak o evinde yıkılması üzerine aynı bölgede tahta ve naylonlarla baraka yaparak çocuklarıyla birlikte kalmaya başladığını belirten Suzan Bulut, 20 yaşında olan en büyük kızım evlendi ve gitti. Şu an da 9 çocuğumla birlikte yaklaşık 8 aydır naylonlarla yaptığımız barakada kalıyorum. 4 çocuğum okula gidiyor. Geçimi de kağıt toplayarak sağlıyorum. Bazen kağıt toplamak için ben gidiyorum bazen de büyük kızlarım gidiyor. Çocuklarım okuldan geldikten sonra da bana yardımcı oluyorlar.diye konuştu.

TEK İSTEDİĞİM ÇOCUKLARIMLA BAŞIMI SOKACAK BİR EV

Tek isteğinin çocuklarıyla birlikte kalabileceği bir ev olduğunu da ifade eden Bulut, Başka hiçbir şey istemiyorum. Çocuklarımla birlikte kaldığım barakada gece tinerci, balici veya sarhoş birisinin gelebileceği endişesiyle kalmaya korkuyoruz. Vicdanı olanlar görsün bizi ve acısın, yardım elini uzatsın. Ben akşama kadar çocuklarımla birlikte kağıt topluyorum. Topladığım kağıtta günlük 15-20 lira para tutuyor. Aldığım o parayı da çocuklarımın üstüne mi, başına mı yoksa yemek için mi kullanacağım bilemiyorum. Halimizi görenlerin ufak tefek yardımlarıyla yaşamımızı sürdürüyoruz.?? dedi.

(

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com