Ana Sayfa Dünya 14 Haziran 2017 32 Görüntüleme

Resmen onaylandı! Mısır topraklarını ‘sattılar’

Bugün yapılan oylamada, 44 milletvekilinden oluşan komisyonda 35 üye evet, 8 üye ise hayır oyu kullandı. Bir üye ise hastalığını gerekçe göstererek oylamaya katılmadı.

Komisyonun oylamanın ardından anlaşmanın genel kurula gönderilmesini kararlaştırdığı belirtildi ancak genel kuruldaki görüşmelerin ne zaman başlayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Genel kurulun anlaşmayı onaylaması için Parlamento Milli Güvenlik Komisyonu’na gönderebileceği öngörülüyor.

Geçen pazar günü başlayan görüşmelerin ilk gününde komisyonda gergin anlar yaşanmış ve Parlamento Başkanı Ali Abdulal oturuma ara vermek zorunda kalmıştı.

HALKIN YÜZDE 11’İ DARBECİ YÖNETİMLE AYNI FİKİRDE

Öte yandan Mısır’da faaliyet gösteren araştırma şirketi “Basira” tarafından bugün açıklanan anket sonuçlarına göre, Mısırlıların yüzde 47’si Tiran ve Sanafir adalarının Mısır’a ait olduğuna inanırken, halkın yüzde 11’i adaların Suudi Arabistan’ın olduğunu düşünüyor. Şirketin açıklamasına göre Mısırlıların yüzde 42’si ise konu ile ilgili fikir beyan etmekten kaçındı.

TEPKİ GÖSTERENLERE GÖZALTI

Mısırlı gazetecilerin, Tiran ve Sanafir adalarının Suudi Arabistan’a geçmesini öngören anlaşma görüşmelerini protesto için düzenlediği gösteriye güvenlik güçleri göz yaşartıcı gazla müdahale etti ve 10 kişiyi gözaltına aldı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com