Ana Sayfa Kadın 26 Nisan 2016 75 Görüntüleme

Ormanlık Alanda Kadın Cesedi Bulundu

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Jandarma ekipleri Akköprü Mahallesi’nden tekneyle baraj gölüne açılırken görüntü
Ekipler cesedi tekneyle kıyıya çıkarırken görüntü
Ceset Adli Tıp Kurumuna gönderilmek üzere Jandarma aracına konurken görüntü Muğla’da ormanlık alanda kadın cesedi bulundu
Köyceğiz ilçesinde ormanlık alanda bulunan kadın cesedinin 10 aydır kayıp olan Şehri Şahan’a ait olduğu tahmin ediliyor
Köyceğiz ilçesinde ormanlık alanda kadın cesedi bulundu.

İlçeye bağlı Otmanlar Mahallesinde çobanlık yapan bir vatandaşın kaybolan keçisini aradığı sırada ormanlık alanda bir kadın cesedi gördüğü ihbarı üzerine ilçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler harekete geçti.

Akköprü Mahallesi’nden tekneyle baraj gölüne açılan ekipler, yaklaşık bir saat sonra Cehennem Deresi mevkisine ulaştı. Cesedin görüldüğü yer olan Meşebükü mevkisine de yaklaşık bir saat yaya olarak yolculuk yapan ekipler, sarp arazide kadın kıyafetleri ve kemikler buldu. 9 saatlik bir çalışma sonrasında ceset kıyıya ulaştırıldı.

Uzun süre ormanlık alanda kaldığı belirlenen ceset, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Cesedin Çayhisar Mahallesi’nde yaşayan ve 10 aydır kayıp olan 80 yaşındaki Şehri Şahan’a ait olduğu tahmin ediliyor.

Yaşlılık maaşını çekmişti

Edinilen bilgiye göre, iki çocuk annesi Şehri Şahan, geçen 10 Haziran 2015’te Beyobası Mahallesi’nde yaşayan kızını ziyarete gitmişti. Ertesi gün Köyceğiz ilçesinden yaşlılık maaşını çeken yaşlı kadın, Çayhisar Mahallesindeki evine dönmek üzere yaya olarak yola çıkmıştı.

Yaşlı kadından haber alamayan yakınlarının durumu jandarma ekiplerine bildirmesinin ardından arama – kurtarma çalışması başlatıldı. Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri, Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komando timleri ve mahalle sakinleri tarafından gerçekleştirilen ve 1 ay süren kapsamlı aramalardan bir sonuç alınamamıştı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com