Ana Sayfa Politika 12 Haziran 2017 30 Görüntüleme

Katar’dan ablukacı ülkelere çağrı

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Thani, Katar’a boykot uygulayan ülkelerin eğer varsa taleplerini görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

ARABULUCULUK İÇİN KUVEYT EMİRİ’YLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ

Katar merkezli El-Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada Al Thani, Körfez krizinin çözümü için Arabuluculuk konusunda Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile hala iletişim halindeyiz. dedi.

BU KONUDA BİZE BİR ŞEY ULAŞMADI

ABD’nin de Kuveyt ile arabuluculuk çabalarına devam ettiğini belirten Al Thani, Katar’ı boykot eden Körfez ülkeleri için Eğer varsa talepleri görüşmeye hazırız. Fakat bu konuda bize bir şey ulaşmadı. ifadelerini kullandı.

Çözümün diplomatik diyalogdan geçtiğini kaydeden Al Thani, bu türden bir çözüm için bazı temellere ihtiyaç duyulduğunu ancak bu temellerin şu ana kadar oluşturulmadığını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Al Thani, ülkesine yönelik hukuksuz abluka nedeniyle ortaya çıkan insani problemlerin çözümüne odaklandıklarını vurguladı.

Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah, dün yaptığı açıklamada, Katar’ın Körfez ülkeleriyle yaşadığı krizin doğrudan diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini söylemişti. Sabah, Katar’daki kardeşlerimiz, kardeşlerinin kaygı ve endişelerinin arkasındaki gerçeği anlamaya, güvenlik ve istikrarı güçlendirme çabalarına karşılık vermeye hazır. ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com