Ana Sayfa Ekonomi 17 Nisan 2016 73 Görüntüleme

İlk günkü gibi orijinal!

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan  Bahaddin Uysal, işçi olarak çalıştığı Almanya’dan 1979 yılında ilçeye getirdiği  ve binanın giriş katında muhafaza ettiği otomobilini bulunduğu yerden 37 yıl  sonra çıkardı. 

1970 yılında Almanya’ya giden ve bir süre sonra Ford Taunus marka  otomobil alan Uysal, 1979’da Vezirköprü’ye geldi. İlçede arsa satın alıp ev  yaptıran Uysal, Almanya’ya döneceği için otomobilini inşaatı devam eden  apartmanın giriş katına bırakıp etrafını da duvarla ördü. Zaman zaman Almanya’dan  ilçeye gelen ve aracın bakımını yapan Uysal, otomobilini bir daha kullanmadı.  Türkiye’ye 1998 yılında kesin dönüş yapan Uysal, otomobilini yine bulunduğu  yerden çıkarmadı.

Aradan geçen 37 yılın ardından binada onarım yapmayı planlayan Uysal,  evin giriş katında tuttuğu otomobilini çıkarmak amacıyla önce duvarları kırdırdı.  Uysal, daha sonra çekici yardımıyla otomobilini  başka bir garaja götürdü.

İlçede akaryakıt istasyonu bayisi bulunan Uysal, muhabirine yaptığı  açıklamada, Otomobilim ilk günkü gibi orijinal. Almanya’dan gelirken Kapıkule  Gümrük Kapısı’ndan girerken pasaportumla tescil ettirdiğim plakaları da halen  duruyor. dedi.

İlçeye döndükten sonra başka araba aldığını, eski aracını kullanmaya  kıyamadığını dile getiren Uysal, otomobilinin bulunduğu yerde bakımını yaptırmayı  sürdürdüğünü anlattı.

Otomobilinin 40 bin kilometrede ve çalışır durumda olduğunu bildiren  Uysal, bundan sonra da aracını kullanmayı düşünmediğini, garajda özenle saklamaya  devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Tek kuruş harcamadan 90 milyar TL kazanacağız

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com