Ana Sayfa Ekonomi 10 Nisan 2016 81 Görüntüleme

Haydi stadyuma iş toplantısına!

Beşiktaş taraftarlarının büyük merakla beklediği Vodafone Arena, Türkiye’nin en modern stadyumu olmasının yanısıra iş dünyası için de önemli yenilikler barındırıyor. Stadyumun içinde yapılan 20-40 metrekare arasında değişen 150 loca maç günleri büyük futbol coşkusuna tanıklık ederken, maç haricinde iş toplantıları ve misafir ağırlamak için de kullanılabilecek. 
Locaları tasarlayan Nurus Yönetim Kurulu Başkanı Güran Gökyay, “İstanbul’un ortasında 24 saat yaşayan ve semtindeki taraftarıyla bütünleşen böylesine muhteşem bir stadyumda yeni fikirler geliştirilecek. Çalışanlar sıkıcı gelen iş toplantılarına koşarak gelecek” dedi.  

Hareketli masa 
Beşiktaş taraftarına 3 yıl aradan sonra futbol coşkusu yaşatmaya hazırlanan Vodafone Arena, pek çok ilke imza atarken, localarındaki özelliklerle de diğer stadyumlardan ayrılıyor. Şehrin merkezi konumundaki stadyumun deniz ve karayolu ile kolay ulaşılabilirliğini değerlendiren Nurus Mobilya, locaları maç dışında da kullanılmak üzere tasarladı. Vodafone Arena böylece klasik bir stadın ötesine geçerek sadece maç günü ve saatlerinde değil 24 saat açık olabilecek localarla donatıldı. Dünyada sayılı örnekler arasına giren uygulama ile Vodafone Arena, iş toplantılarının ve fikir üretilen görüşmelerin yapılabileceği 150 locaya kavuştu.  
Nurus Mobilya firması tarafından tasarlanan localar, 20-40 metrekare arasında değişiyor. 8-20 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek localarda, masalar hareketli. Yüksekliği, yönü ve boyutu ayarlanabilen masalar iş görüşmesi, yemek ya da kokteyl amacıyla rahatlıkla kullanılabiliyor. Oturma grupları ise stadyumda maç izlerken gol sırasında yaşanan heyecanla havaya sıçramaya uygun tasarlandı. 150 locanın toplam 3 bin 617 metrekare alanı kapladığını söyleyen Nurus Yönetim Kurulu Başkanı Güran Gökyay, “Tüm localarımız önceden stadyum yönetimine haber verilerek maç günü dışında toplantı amaçlı kullanılabilecek. İçinde büyük ekran TV, telefon, mini bar, gözü yormayacak mat renkli mobilyalar, kahve makinesi, havalandırma sistemi, portmanto, kilitli dolaplar ve internet hizmeti bulunan localar, yeni stadın nefes kesici atmosferinde verimli toplantılara ev sahipliği yapacak. Camlar silinebilir olduğundan yazı tahtası olarak kullanılacak” dedi.

‘Beşiktaşlı olmasa da’
Gökyay, “Şirket için fikir geliştirmek isteyen yönetici, ekibini toplayıp burada yapacağı toplantı ile yüksek verim alabilir. Burada toplantı yapanın Beşiktaşlı olması gerekmiyor. İş dünyası artık toplantılarını ofis dışı ortamlarda yaparak farklılaştırmak ve çalışanlarını motive etmek amacında. Vodafone Arena, şehrin içinde yaşayan merkezi konumu, kolay ulaşımı ve dünyaca ünlü taraftarı ile yeni fikirler yaratacak potansiyele sahip. Dünyadaki pek çok stadyumu inceledik, bu özelliklere sahip örnek yok. Çalışanlara sıkıcı gelen iş toplantılarına gitmek için herkes gönüllü olacak” dedi.  

 

VODAFONE  ARENA BUGÜN AÇILIYOR
16 kişi görev aldı

Dokuz ay süren loca çalışmaları sırasında 16 kişi görev aldı. Bir ofiste yapılan toplantıda kullanılan tüm ihtiyaçlar localara getirildi. Maç izlerken işle ilgili fikirlerin üretileceği localardaki TV’ler sunum yapılabilecek sistemle donatıldı. Fas’ın Sahra Çölü’nden çıkarılan mermerin üzerinde kum parçalarından gelen sarı çizgiler görülüyor. Gövde ve kapakları 
doğal ceviz kaplama olan büfenin içinde ise mini buzdolabı bulunuyor.  

Süzer Plaza, Kartal’a ‘hoş geldin’ diyecek
Vodafone Arena’nın en yakın komşularından Süzer Plaza, açılışı kutlamak ve Kara Kartallara başarılar dilemek için yalnızca iki gün sürecek özel bir ışık ve animasyon şöleni hazırladı. Vodafone Arena’nın yanı başında yer alan Süzer Plaza’nın tamamı, bugün ve yarın göz alıcı bir ışıklandırmayla donatılacak. Süzer Plaza iki gece boyunca siyah, beyaz ve kırmızı renkli hareketli ışıklarla bezenirken, 
binanın çatısında ise Kara Kartallara yeni yuvasında 
başarılar dileyen özel animasyonlar gösterilecek.

 

Kolektif İstanbul 10. yılında

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com