Ana Sayfa Kadın 11 Nisan 2016 83 Görüntüleme

Eskişehir CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse: Topukluları Çıkarıp Yalın Ayak Toprağa Basma Zamanı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse: Topukluları çıkarıp yalın ayak toprağa basma zamanı

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, () – CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Artık çocuk gelinler olmasın. Terör bitsin, evlatlar ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. İşte tam da bu sebeple topuklu ayakkabıları çıkarıp yalın ayak toprağa basma, ayakları kanatma zamanıdır dedi.

CHP’nin 81 ildeki kadın kolları başkanları Eskişehir’de biraraya geldi. Eskişehir’de The Merlot Hotel’de düzenlenen ve 3 gün sürecek olan ‘CHP Kadın Kolları Eş Güdüm Toplantısı’ öncesinde kadın kolları başkanları partileriyle ilgili çalınan şarkılara eşlik edip alkış temposu tuttu. Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse 10 Nisan’ın laiklik ilkesinin kabul edilişinin 88’inci yılı olduğunu belirtti. Köse şöyle konuştu:

Laiklik, demokratik cumhuriyetin ön koşuludur. Devletin herkese eşit davranması, belli bir dini ve görüşü temsil etmemesidir. Ancak ülkemizde laiklik son yıllarda iktidarın siyasal hedefleri doğrultusunda vahim şekilde değişime uğramış, toplumumuz ayrıştırılmıştır. Kuşkusuz biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak insanların inançlarına değil, inançlarının ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Cumhuriyetin olmazsa olmazı laiklik ilkesinin savunucusu olarak mücadelemize omuz omuza devam edeceğiz.

Fatma Köse CHP’li kadınlar olarak kadın ve erkeğin, hayatın her alanında eşit olduğuna inandıklarını söyledi. Kadına, çocuğa ve dünya üzerindeki bütün canlılara yönelik her türlü şiddete karşı olduklarını ifade eden Köse konuşmasını şöyle sürdürdü:

Suistimala hayır diyoruz. Artık çocuk gelinler olmasın. Kız çocukları, çocukluklarını doyasıya yaşasın diyoruz. Terör bitsin, evlatlar ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. İşte tam da bu sebeple topuklu ayakkabıları çıkarıp yalın ayak toprağa basma, ayakları kanatma zamanıdır. Yoksa nasıl helal eder hakkını, cenazesi günlerce sokak ortasında kalıp toprak kokan ana. Yoksa nasıl helal eder hakkını, kınalı kuzusunu şehit veren ana.

(

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com