Ana Sayfa Eğitim 10 Nisan 2016 91 Görüntüleme

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdullatif Selvi Diyarbakır’da

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Eğitim Bir-Sen divan toplantısı
Genel Başkan Yardımcısı Abdullatif Selvi’nin konuşması Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Selvi Diyarbakır’da
Selvi: Şiddet ve terörden arındırılmış, insani temelde her şeyin müzakere edildiği, tartışıldığı, konuşulduğu ve insanımızın beklentilerini karşılayan çözümler üretmek temel hedefimiz
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdullatif Selvi, Şiddet ve terörden arındırılmış, insani temelde her şeyin müzakere edildiği, tartışıldığı, konuşulduğu ve insanımızın beklentilerini karşılayan çözümler üretmek temel hedefimiz. dedi.

Diyarbakır’da sendikasının divan toplantısına katılan Selvi, yaptığı konuşmada, bütün teşkilatlarıyla birlikte, bölgede yaşanan sorunları değerlendirdiklerini söyledi.Uluslararası odaklar ve yerel birtakım güçlerin şiddete, ayrıştırmaya ve çatışmaya yönelik plan yaptıklarına dikkati çeken Selvi şöyle konuştu: Bu güçlerin amacı dostluk ve kardeşliği inşa etmek değil. Amaçları, birbirinden koparmak ve beraberce yaşamanın standartlarını ortadan kaldırmaktır. Bu güçleri olumsuz ve rahatsız şeyler olarak görüyoruz. Bu nedenle bunların durdurulması gerektiğini düşünüyoruz.

Sur ilçesinin yeniden inşası ve ihyası operasyonların tamamladığı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütünce tahrip edilen yapılara değinen Selvi, parçalanmış ailelerin, yurdunu yuvasını bırakıp gidenlerin bütün sıkıntılarının giderileceğini vurguladı. Selvi konuşmasını şöyle tamamladı: Bu coğrafya insanlığın geleceği açısından da son derece önemli bir bölgedir. Burada yaşayan insanlar bölgemizin geleceğine ve ülkemizin geleceğine hatta insanlığın geleceğine tesir edecek önemli bir noktada bulunmaktadır. Hepimiz kardeşçe dostça taşın elimizi taşın altına koymalıyız. Şiddet ve terörden arındırılmış, insani temelde her şeyin müzakere edildiği, tartışıldığı, konuşulduğu ve insanımızın beklentilerini karşılayan çözümler üretmek temel hedefimizdir.

Toplantıya Memur-Sen Diyarbakır Başkanı Yunus Memiş ve sendika üyeleri katıldı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com