Ana Sayfa Dünya 20 Nisan 2016 89 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünya Çocuklarıyla Buluştu

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği
Katılan çocuklardan detaylar ve röportajlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ve çocukları selamlaması
Çocukların yöresel oyunlar oynaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklar ile fotoğraf çektirmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya çocuklarıyla buluştu
Erdoğan: (1)
Çocukların olmadığı bir dünyanın ne kadar kuru, ne kadar cansız ve ne kadar anlamsız olacağını hayal bile edemiyorum. Siz çocuklar hesapsız, riyasız, yalansız sevginin adısınız
Ben de çocukların rüyadan ve şarkıdan yaptıkları bir halkanın ortasında onlarla beraber olmak, sohbet etmek, oyun oynamak ve şarkı söylemek istiyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çocukların olmadığı bir dünyanın ne kadar kuru, ne kadar cansız ve ne kadar anlamsız olacağını hayal bile edemediğini belirterek, Siz çocuklar hesapsız, riyasız, yalansız sevginin adısınız. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, farklı ülkelerden 38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için Türkiye’ye gelen çocuklarla bir araya geldi.

Erdoğan, yaptığı konuşmada, Külliye’ye gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevincini paylaşan çocuklara teşekkür etti.

Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek milli bayram olan 23 Nisan coşkusunu farklı ülkelerden gelen çocuklarla yaşamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Erdoğan, Konuşmalarıyla bizleri duygulandıran, hele hele şiiriyle bizleri duygusal bir noktaya getiren Azerbaycanlı evlatlarımızın, gösterileriyle bize güzel anlar yaşatan Kosova, Moğolistan ve Namibyalı evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum. Burada bulunan tüm evlatlarımızı muhabbetle kucaklıyorum. İyi ki varsınız. dedi.

Çocukların olmadığı bir dünyanın ne kadar kuru, ne kadar cansız ne kadar anlamsız olacağını hayal bile edemiyorum. Siz çocuklar hesapsız, riyasız, yalansız sevginin adısınız. diyen Erdoğan, en saf, en temiz ve en duru sevginin çocukların gözlerinde, yüzlerinde ve minik ellerinde bulunacağını ifade etti.

Her çocuğun kendi gözünde adeta çöldeki bir vaha gibi sevinç ve huzur kaynağı olduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

Keşke dünya çocuklarının her birini ayrı ayrı kucaklayabilsem. O güzel ellerinden, masum gözlerinden öpebilsem. Bir şairimiz, ‘Hepiniz el ele bir halka yapsanız / Rüyadan ve şarkıdan bir halka ve almasanız kimseyi ortanıza benden başka’ diyor. Ben de çocukların rüyadan ve şarkıdan yaptıkları bir halkanın ortasında onlarla beraber olmak, sohbet etmek, oyun oynamak ve şarkı söylemek istiyorum. Kendi torunlarım, 5 torunum var, onları kucakladığımda ne hissediyorsam inanın her çocuk için aynısını hissediyorum. Rabbime, biz insanlara bu nimeti verdiği için binlerce kez hamdediyorum.

23 Nisan’ın Türk tarihi açısından önemine vurgu yapan Erdoğan, 23 Nisan 1920’de Ankara’da toplanan TBMM’nin İstiklal Savaşını yürüttüğünü, zaferle sonuçlandırdığını anlattı. Böylesine önemli bir tarihin bayram olarak tüm dünya çocuklarına armağan edildiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tıpkı bir çocuğun hikayesi gibi doğumuna ve serpilip gelişmesine şahitlik ettiğimiz Cumhuriyetimiz, bu yıl 93 yaşında. İnsanlar için uzun ama devletler için en azından bizim devlet tarihimiz için oldukça kısa bir süre. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü olan 2023’te hem kendi çocuklarımızı hem de tüm çocukları daha güvenli, güzel, müreffeh bir dünyaya kavuşturmayı hedefliyoruz. diye konuştu.

(Sürecek)

BİLGİ YARIŞMASI OYUNU, ÜYE OLMADAN HEMEN BAŞLA

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com