Ana Sayfa Politika 15 Haziran 2017 38 Görüntüleme

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne İstanbul’dan destek

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın öncülüğünde Maçka Demokrasi Parkında gerçekleştirilen protesto gösterisine yüzlerce CHP’linin yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve CHP milletvekilleri de katıldı.

“Amacımız milletvekili arkadaşımız bir an önce serbest olmasını sağlamak”

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yaptığı açıklamada, “Ankara’da genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir yürüyüşe başlayacak. Biz aynı saatlerde burada da il başkanımız sayın Cemal Canpolat’ın öncülüğünde burada toplandık. Amacımız milletvekili arkadaşımız bir an önce serbest olmasını sağlamak. Bizim elimizde değil ama biz kendi mücadelemizi ve Enis Berberoğlu’nun arkasında durduğumuzu göstereceğiz. O nedenle buradayız.Bildiğim kadarıyla serbest kalana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Biz genel başkanımızın sonuna kadar arkasındayız” dedi.

“Herkese adaletin eşit olarak işlemesi lazım”

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili konuşan Başkan İnönü,“Büyük bir sürpriz oldu bizim için. Aslında bakarsanız. Herkese adaletin eşit olarak işlemesi lazım. Adalet Türkiye’deki herkese eşit olmalıdır. Bunu adalet sisteminin sağlaması lazımdır. Biz de bunu istiyoruz” diye konuştu. 

Caner Sönmez – Murat Horoz

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com