Ana Sayfa Magazin 13 Nisan 2016 75 Görüntüleme

Bade İşçil-Tarkan Süalp davasında gelişme!

BENİM VE AİLEM HAKKINDA GERÇEK OLMAYAN BEYANLARDA BULUNUP BENİ ÜZDÜ

Hürriyet’te yer alan habere göre İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Tarkan Süalp hazır bulunurken, şikayetçi Bade İşçil ise katılmadı. Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Sanık Tarkan Süalp Olay tarihinde Bade Süalp benim kardeşim Malkoç Süalp ile evliydi. Boşanma aşamasında ve ayrı yaşıyorlardı. Basında benim ve ailem hakkında müşteki gerçek olmayan beyanlarda bulunup beni üzdü dedi.

GAZETECİNİN BİLGİM DIŞINDA HABER YAPTIĞI ÖĞRENDİM

Bir gazetecinin kendisini aradığını belirten Tarkan Süalp, Gazeteci bana ‘Bade İşçil’in basında evi olmadığını söylediğini, ancak onun oturduğu apartmanın yan binasında evinin olduğunu bildiğini müştekinin tek derdinin ağabeyimin evini koparmak’ olduğunu iddia etti. Ben de onayladım. Daha sonra gazetecinin bunu bilgim dışında haber yaptığını öğrendim diye konuştu.

ADRES VEREN BEN DEĞİLİM

Sosyal medyada müşteki Bade İşçil’in evinin adresini kesinlikle yayınlamadığını belirten Tarkan Süalp, Adres veren ben değilim. Haber yapan kişiye böyle bir bilgi vermedim dedi. Instagram’da paylaştığı “Gerçeği söylersen geçmişinin parçası olur ama eğer yalan söylersen geleceğinin parçası olur şeklindeki sözlerinde de hakaret amacı olmadığını sözlerine ekledi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. Bade İşçil bir önceki celsede verdiği ifadesinde şikayetçi olduğunu söylemişti.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede Tarkan Süalp’in “Kişisel verilerini hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak ve “Sesli, yazılı veya görüntülü hakaret suçundan 2 yıl 3 aydan 6 yıla kadar hapsi isteniyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com