Ana Sayfa Eğitim 19 Temmuz 2017 30 Görüntüleme

2017 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı ertelendi mi?

Öğretmen adayları, 26 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Genel Kültür Genel Yetenek Kpss sınavının ardından şimdi de Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı için kolları sıvadılar.

KPSS ÖABT sınav tarihi, ÖSYM’nin işlem takviminde 16 Temmuz 2017 tarihi olarak kaydedildi. Bir yandan da 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşırken yapılacak olan anma törenleri ve demokrasi nöbetlerini barındıran bir dizi etkinlik  Cumhurbaşkanlığınca kamuoyuna duyuruldu. Gündüz anma törenleri ve ardından demokrasi nöbetlerinin olacağı bir program yapıldı. Nöbete katılacak olan adayların ertesi gün sınava giderken sınava geç kalma probleminin doğabilmesi sebebiyle sınavın ertelenme ihtimali üzerinde duruldu. Pek çok aday sosyal medya üzerinden sınavın ertelenmesine ilişkin taleplerini ÖSYM’ye bildirdiler.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinden ertelenme söylentilerine karşı, Takvimsel değisiklik olması halinde bu bilgiyi resmi duyuru ile bildirirdik. Herhangi bir takvimsel değişiklik soz konusu değildir.. şeklinde bir yalanlama geldi.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı daha önce ÖSYM’nin yayınladığı işlem takviminde olduğu gibi 16 Temmuz 2017 Pazar günü 10.00’da yapılacak.

ÖABT sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2017 Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına başvuruda bulunan adaylar Sınav Giriş Belgelerini T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden edinebilmekteler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Sınava girecek olan adayların Nüfus Cüzdanları, TC.Kimlik Kartları ve ya Pasaportlarıyla beraber Sınav Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır.

ÖABT sınavı ne zaman açıklanacak?

ÖSYM’nin işlem takviminde yer alan bilgilere göre 16 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olan Öğretmen Alan Bilgisi Sınavının sonucu 4 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Ulaknews.com